pogorzelica noclegi

Pogorzelica


Pogorzelica - najlepsze miejsce na wakacje


Pogorzelica, to małe miasto , które leży w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim.

To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości. Turyści mogą tu nie tylko relaksować się na pięknej piaszczystej plaży, ale również cieszyć oko przepięknymi krajobrazami. 

Na zachodniej stronie Pogorzelicy leży jezioro Liwia Łuża, za to po stronie wschodniej mamy możliwość obserwowania zarastającego jeziora Konarzewo. Liwia Łuża, to naturalny zbiornik przybrzeżny Bałtyku.

Całkowity teren zbiornika wodnego i jego obręb mieszczą się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze tym zakazuję się pływania. Jak przystało na nadmorski kurort, znajdziemy tu oczywiście smażalnie ryb, restauracje czy budki z goframi.  Równocześnie Pogorzelica, jest to najlepsze miejsce do spacerów w naturalnym otoczeniu przyrody, gdzie można oddychać krystalicznie świeżym powietrzem.


Pogorzelica - znajdziesz tu atrakcje dla dużych i małychObowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest zobaczenie i przejażdżka jedyną taką w Europie Kolejką Wąskotorową. Wraz z całą infrastrukturą została ona zrewitalizowana. 

Wyrusza rano z Gryfic i cały dzień kursuje przez miasteczka: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Staję w pięknych miejscach, a parowóz i stare wagoniki przeniosą urlopowiczów w dawne czasy.  Wspominając wcześniej Trzęsacz wskazane by było tu pozostać i zwiedzić ruiny gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który intryguję swoją historią i legendą.

Gdy jednak pogoda nie dopisze, a chcemy korzystać z wodnych atrakcji, można odwiedzić aquapark lub basen. Możemy tu znaleźć baseny zewnętrzne, jak i kryte. W gronie głównych atrakcji są między innymi: basen solankowy, gejzery, wodospady, a także stanowiska wodne do masaży i jacuzzi. 

Najmłodsi turyści na pewno ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak i z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 
 

Najlepsze noclegi tylko w Pogorzelicy


Nasi turyści znajdą tu pogorzelica.pl wiele różnych opcji noclegu, takie jak: hotele, apartamenty, kwatery prywatne, pensjonaty, czy domki letniskowe.  Wszystkie zlokalizowane w wspaniałym, lesie sosnowym obejmującym całą miejscowość. 

Turyści bardziej wymagający docenią na pewno stylowe i nowoczesne wnętrza w hotelach, czy apartamentach, jednakże nie brakuję tu również nastrojowych miejsc dla turystów doceniających bliskość natury.  Na pewno odnajdzie się tu nocleg dla każdego i na każdą kieszeń.

© Kwatery Prywatne „Dom Mimon”
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja